Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Strona nie wyświetla się poprawnie w tej wersji przeglądarki. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, prosimy zaktualizować swoją przeglądarkę. Zaktualizuj

FORTUNA

Firma Fortuna Sp. z o.o. powstała w wyniku przejęcia spółki Agros-Nova Soki przez Grupę Polmlek. W portfolio firmy znajdują się następujące marki: Fortuna – marka z segmentu mainstream, Garden – segment ekonomiczny, Pysio – segment soków i napojów dla dzieci, Sonda – soki i napoje funkcjonalne oraz portfolio exportowe. Obszarem działalności firmy jest rynek soków, nektarów i napojów, a także rynek syropów owocowych. 

Marki z asortymentu firmy Fortuna Sp. z o.o. to marki z tradycjami. Marka Fortuna budowała kategorię soków owocowych w Polsce, jest ona obecna na rynku już od 1991 roku. Marka Sonda istnieje na rynku soków i napojów od 1994 r., jako pierwsza wprowadziła ona na rynek soki marchwiowe dla dorosłych. Obecnie marka Sonda funkcjonuje na rynkach eksportowych, ale także na rynku krajowym jako nowość – soki i napoje funkcjonalne. Marka Garden była pierwszą marką napojową z segmentu ekonomicznego w Polsce, marka ta została wprowadzona na rynek w 1998 r. Najmłodszą marką z portfolio spółki Fortuna jest marka Pysio, która od 2001 r. oferuje soki i napoje dla dzieci.

Wszystkie produkty marek Fortuna, Garden, Pysio i Sonda wytwarzane są we własnej fabryce w Tymienicach, która posiada 10 linii produkcyjnych (opakowania szklane, kartonowe, PET, produkcja przecierów). Zakład posiada nowoczesne Centrum Dystrybucyjne wraz z infrastrukturą IT. Baza magazynowa to 36,5 tys. palet (25 tys. w centrum dystrybucyjnym oraz 11.5 tys. w magazynach dodatkowych. Efektywność dystrybucji: 160 ciężarówek/dzień (27 palet każda), i.e. ok. 2 mln litrów SNNN/dzień palet. Produkty wytwarzane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości obowiązującymi w UE: system bezpieczeństwa zdrowotnego HACCP, system zarządzania jakością ISO 9001:2009, europejski standard BRC.

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.